Design DIY

Design wykonałam ja sama. Można u mnie zamawiać na tej e-mail:inez-2001@o2.pl pod nazwą  DESIGN


1.Jak dodać podświetlenie zdjęć na biało?
2.Jak zrobić półokrągły nagłówek?
3.Jak dodać strzałkę przewijającą na blogu?
4. Jak dodać przyciski społecznościowe na blogu? 
5. Jak wyśrodkować tytuł posta?

1. 
Dużo osób chcę mieć ładne podświetlane na biało zdjęcia na blogu, lecz niektórzy nie wiedzą jak to zrobić. Dlatego ja mam dla was rozwiązanie!

Wchodzimy w szablon bloga następnie dostosuj. Teraz musimy wkleić kod | zaawansowane ---> Dodaj arklusz CSS | No i teraz wklejamy


.post img { opacity: 1;
transition:opacity 0.4s ease-in-out; 
-o-transition:opacity 0.4s ease-in-out;
-moz-transition:opacity 0.4s ease-in-out; 
-webkit-transition:opacity 0.4s ease-in-out; 
}
.post img:hover {
opacity: 0.70; 
transition:opacity 0.4s ease-in-out; 
-o-transition:opacity 0.4s ease-in-out; 
-moz-transition:opacity 0.4s ease-in-out; 
-webkit-transition:opacity 0.4s ease-in-out; 
}

No i oczywiście zapisujemy. Teraz wszystko gotowe! Mam nadzieję, że ten poradnik się przydał :)

2.
Teraz wam pokażę jak zrobić półokrągły nagłówek. Na początku musimy zrobić screen strony blisko nagłówka( tak jak na zdjęciu ). Następnie wklejamy go do painta i kopiujemy tą część gdzie jest nagłówek.I wklejamy na nowym obrazie. Teraz musimy zamalować to wszystko na biało, później narysujcie półkole.


Oczywiście zapisujemy. Teraz musimy się przenieść do programu GIMP. Klikamy teraz na właściwości --> przezroczystość --> dodaj kanał alfa No i teraz jeśli już to zrobiliśmy klikamy na tą różdżkę z paska narzędzi i klikamy na tło obrazka poza naszym półkolem. Teraz naciskamy prawym przyciskiem myszy na zaznaczony element i edycja --> wytnij


No i zapisujemy klikając "wyeksportuj". Teraz przenosimy się do programu internetowego. Można obojętnie w którym robić, ale ja użyję picmonkey. Dodajemy jakiś ładny napis, ozdoby, zapisujemy. No i gotowe!Mam nadzieję, że pomogłam :)


3.
Zastanawialiście się skąd blogerki biorą strzałki przewijające? Chcielibyście też mieć takie ale nie wiecie skąd je wziąć? Ni to ja wam pomogę!

Na początku wchodzimy na stronę  profilki.pl i szukamy przycisk "w górę" . Jest on podajże drugi. No i teraz wybieramy wszystkie opcje jakie chcemy. Gdy już skończyliśmy formować swój przycisk kopiujemy kod, który znajduję się pod spodem opcji. Teraz wchodzimy na bloggera ---> układ ---> Dodaj gadżet ---> HTML/JavaScript  i tam wklejamy nasz kod i zapisujemy. No i teraz mamy już naszą strzałkę! Proste prawda? :)

4.
Z przyciskami społecznościowymi jest podobnie tak jak w strzałce przewijającej. Wchodzimy na profilki.pl i szukamy opcji " przyciski społecznościowe". Jeśli już jesteśmy wybieramy wszystko co chcemy kolory przycisków, do czego mają być te przyciski. No i znowu kopiujemy kod, który jest pod spodem. Wklejamy do bloggera ---> układ ---> Dodaj gadżet ---> HTML/JavaScript  i tam wklejamy nasz kod i zapisujemy. No i cieszymy się naszymi przyciskami! :)

5.
Jeśli chcecie się dowiedzieć jak wyśrodkować tytuł posta to dobrze trafiliście! Wystarczy wejść w szablon bloga ---> dostosuj ---> zaawansowane ---> arkusz CSS I tam dodajemy kod :
h3.post-title {text-align: center;}


Proste prawda? :) Jeśli chcecie więcej takich poradników koniecznie piszcie w komentarzu! :)            

4 komentarze:

Dziękuje za każdy wasz komentarz! Gdy widzę, że pojawia się nowy od razu pojawia się uśmiech na mojej twarzy :)